показ
За много хора е така светлина в спалнята от по-малко значение. През деня не прекарваме много време там. Работим, ходим на колежа / училище и така нататък … Обръщаме много повече внимание на осветлението в дневната, което се оказва център на апартамента. Получаваме гости и прекарваме по-голямата част от времето си сами, със семейство или с приятели. Но не трябва да подценяваме осветлението в спалнята. Спалнята е стаята, където прекарваме известно време всяка вечер. Вечер нашите сетивни органи са по-чувствителни, отколкото са през деня. След дългия ден ние сме уморени и мозъкът ни реагира по различни начини на Лерм, светлина и дори отрицателни емоции, изразени по-изразително. Ето защо нашият организъм трябва да получи точното количество почивка.
Светлината в спалнята е от голямо значение. Тя трябва да бъде избрана така, че да ни помага да се възстановим добре, за да бъдем здрави. Осветлението на спалнята има различни функции. Трябва да ги изберем, за да получим достатъчно светлина в стаята и да можем да я намалим понякога. Тъмните спални са най-подходящи за спане, но твърде малко светлина не оставя много друго да се направи. Така че най-добрият вариант е да се намери сложно решение: силно общо осветление, много подходящо например за четене на книги и меко акцентно осветление за охлаждане. Осветлението в спалнята може да варира от основно до смело, от затъмнено до драматично. Независимо дали постигате желания ефект с обикновена лампа с нажежаема жичка, с нощна лампа, мини LED лампи или със сол, това е въпрос на вкус. Осветлението в спалнята може да варира от основно до смело, от затъмнено до драматично. Следните предложения ще ви помогнат да изберете правилната светлина за спалнята. Подготвихме няколко съвета от Хауърд Бърнстейн, вицепрезидент на Artcraft Lighting и Дан Блицер от Американската асоциация за осветление, които определено могат да помогнат.
1. Вземете предвид размера на стаята
За да изберете правилното осветление на спалнята, трябва да имате предвид размера на стаята. Трябва да имате размерите на стаята, включително външните пространства и размера на мебелите. Отидете в магазин за осветление, където можете да се консултирате с персонала. Те ви дават най-добрата алтернатива.
2. Забележете височината на спалнята
Избягвайте да купувате прекалено високи лампи, ако таванът не е толкова висок.
3. Нека стаята светне
В зависимост от това, което искате да направите в спалнята, изберете подходящата светлина. Четенето на книги и работата на компютъра изискват пряка светлина. Кътът за отдих се нуждае от разсеяна светлина.
4. Изберете правилната позиция
По-добре е да не закачите лампи директно над леглото. Така че, в инстинктивно отношение, винаги ще търсите, когато сте в леглото. Твърде много директна светлина е неудобно. По-добре е да монтирате повече светлини с по-висока мощност.
5. Определете настроението
Ако инсталирате контрол на яркостта, е по-лесно да контролирате осветеността – по-меко или по-силно осветление – решавате сами в зависимост от случая.
6. Оптимизирайте осветлението отстрани на леглото
Портативните лампи за четене осигуряват адаптивност към любимия на книгата. Основният принцип при закупуване на лампата за четене е да се купи това, което предлага възможност за регулиране силата на осветлението. Електрическата крушка също трябва да бъде добре защитена, така че вие и вашият мълчалив партньор да не се нарушавате. Системите за управление на осветлението в средата на таблата са супер идея. Така че можете да изясните светлината на нощната лампа от другата страна на леглото, без да се изправите.
шик и модерност – последната светлинна тенденция
бълнувания
Лукс и блясък
за да се насладите на комфорта
малка, но хубава
разсеяна светлина за романтична атмосфера
перла бял лукс
бяло сияние
осветлението в ъгъла визуално увеличава стаята
старинен стил
Цветотерапия и йонизиращ ефект
нещо за малките
полет космос
приказни фантазии
история на луната
за бурята
Нощ, пълна със звезди
свещ терапия