prikaz
Jeftini uzgojni uvjeti posebno su važni za razvoj biljaka. Kod domaćeg uzgoja, staklenici su ponekad potrebni za neke vrste i sojeve biljaka. staklenika je soba s vlastitom mikroklima koja je dobra za uzgoj biljaka. Staklenici su potrebni za potporu i inicijalnom razvoju i daljnjem razvoju biljaka.
Ako trebate staklenik i želite uštedjeti nešto novca, možete sami graditi. U današnjem članku dajemo vam najbolje savjete za izgradnju staklenika. Mi vam kažemo što biste trebali razmotriti i pokazati vam neke slike.
Dio I: Odaberite mjesto
1. Prvo biste trebali pronaći pravo mjesto za staklenik
Južna ili sjeverna strana vrta (ovisno o lokaciji) najprikladnija su za to. Najvažniji uvjet je kontinuirano svjetlo. To znači da kuća i sve zgrade oko mora ostati iza staklenika.
2. Dajte prednost stranu gdje sunce sjaji ujutro, umjesto strane na kojem sjaji poslijepodne
Iako je najbolja opcija da biljke cijeli dan sunčeve zrake su ausgesetztz u stakleniku, biljke rastu brže u jutarnjim zrakama. Ako postoje stabla ili visoke grmlje u blizini staklenika, trebali biste bili sigurni da ne baca sjenu do kasno poslijepodne.
3. Obratite pozornost na razliku između ljeta i zimskog sunca
Ako je područje otvoreno prema istoku, dobit će sunce između studenog i veljače. Zimi je sunce niže, a stabla, kuće i druge građevine predstavljaju problem.
Izaberite mjesto ako u blizini postoje zimzelene stabla. Listopadna stabla nemaju lišće u zimi, a zračenje sunca je prolazno.
4. Odaberite mjesto gdje imate pristup struji
Većina staklenika treba toplu i ventilaciju kako bi unutarnja temperatura bila optimalna. Bolje je ako je vaš staklenik produžetak kuće, tako da iskoristite električnu energiju iz kuće. Južna strana kuće je bolja za produžetak.
5. Odaberite područje s vodom
Inače ćete sami morati isprazniti kišnicu. Ako je površina neujednačena, trebate voditi brigu o odvodnji. Možda biste se trebali nabaviti u cisterni za kišnicu, gdje odlazi voda iz kiše. Ušteda struje i vode pomoći će vam smanjiti troškove.
jaI. Dio: Izaberite vrstu građevine
1. Izmjerite područje
Što je staklenik veći, to je veći trošak izgradnje i grijanja. Standardna veličina staklenika je 2,4 za 1,8 metara.
2. Dizajnirajte produžetak
Možete upotrijebiti jedan od zidova kuće za nju, služeći kao potporni zid. Ako vaša kuća ima zid od opeke, lakše je održavati uravnoteženu visoku temperaturu. Izgradnja je vrlo jednostavna za izgradnju, čak i ako radite sami. Strukturu možete pričvrstiti konstrukcijskim čeličnim matima i drvenim gredama. Jeftine ponude za pribor za staklenike možete pronaći na web stranici OBI.
Staklenik: shema uzgoja
Staklenik: Širina stakla
mali staklenik
staklo izgradnja
Stakleni od stakla
3. Izgradite kolibu od valovitog željeza
Valoviti željezni proizvod je zasvođen strop koji se može graditi čeličnim ili PVC cijevi. Oblikovan oblik ostavlja manje mjesta za pohranu od pravokutnih struktura, ali je jeftiniji izbor jer su materijali jeftiniji.
Izgradnja PVC cijevi
Sami izgradite staklenik
Staklenik: shema
Gotovo je učinjeno
4. Također možete graditi konstrukciju s krutim okvirom
izgradnja okvira
jajaDio I: Materijali za pokrivanje
1. UV stabilizirani polietilen
Plastični poklopac treba zamijeniti svakih nekoliko godina novim. Povremeno je potrebno isprati s vremena na vrijeme. Plastični pokrov je manje otporan na toplinu od stakla, ali je prikladan za skloništa i valovitog željeza.
2. Plastična / polikarbonatna / valovita polikarbonata s dvostrukom zidom
Ovi građevni materijali mogu biti zakrivljeni oko okvira staklenika. S ovim materijalom možete uštedjeti do 30% energije. Polikarbonat je 200 puta jači od stakla pa nema opasnosti da se razbije. Također je UV stabiliziran i omogućuje sunčeve zrake.
plastika s dvostrukom zidom
vielwandiges polikarbonat
valovitog polikarbonata
3. stakloplastike
Ako želite izgraditi staklenik s krutim okvirom, uštedjet ćete mnogo novca ako kupite stakloplastike umjesto stakla. Budite sigurni da kupite čisto stakloplastike. Svakih 10-15 godina treba zamijeniti novim. Investirajte u kvalitetnija stakloplastike, kao što su prolazili niske valentne zrake.
4. Ako želite odabrati staklo
Imajte na umu da se staklo lako razgrađuje i skuplja je za zamjenu. Staklenu staklenu možete graditi samo ako staklenik ima temelj. Za pojedinačne staklenike, gore navedene varijante su bolje. Poželjno je koristiti tvrdo staklo jer je jači i otporniji.
Dio IV: Dio Izgradite okvir
prvo Spojevi i šperploča su dobri, da označi veličinu staklenika na tlu.
2. Potvrdite sa šipkom za ojačavanje
Okvir za konstrukciju možete pričvrstiti svakih 1,2 metra s armaturnom šipkom ili PVC-om. Jednom kad su podignute armature ili PVC šipke, možete upotrijebiti PVC materijal kako biste načinili okvir od 6 metara za osiguranje okvira. Pričvrstite nosače na pod i protežu plastičnu strukturu.
3. Kopriti, šljunak ili šljunak na tlu oko strukture za dodatnu odvodnju
Možete sami izraditi kamenje oko strukture ili postaviti nekoga da stvori konkretni temelj.
4. Obradite drvo
Moguće je da se neobrađeno drvo razbije za 3 godine. Koristite metalni lim za fiksiranje drvenih ploča.
5. Zatvorite poklopac što je moguće više
Što je skuplji poklopac, to je teže zatvoriti.
Dio V. Provjerite temperaturu
1. Instalirajte ventilatore na bočnim stranama staklenika u dijagonalnim linijama
Zimi, obožavatelji bi trebali raditi skoro cijelo vrijeme, tako da se cijeli staklenik grije. Također montirajte ventilatore na strop.
2. Stropna mjesta su također vrlo važna
Oni bi trebali biti montirani s podesivim mehanizmom tako da se mogu otvoriti ljeti.
3. Postavite električni grijač
Solarna toplina nije dovoljna, stoga je potreban električni grijač.
4. Montirajte termometar / termostat
Montirajte termometre / termostate na različitim visinama kako bi pratili temperaturu kroz staklenik.
VI. Dio: Dodatno planiranje
1. Saznajte o uvjetima za rast biljaka
Što je osjetljivija vrsta biljke, to su manje biljke drugih vrsta koje se mogu uzgajati na istom području. Izgrađen je ovaj staklenik, gdje se zimi ne smrzavaju. Topla kuća je staklenik s tropskim temperaturama. Trebate odabrati pravu temperaturu i paziti da ostane konstantna.
2. Opskrba vodom
Staklenik treba vodu. Najbolja je opskrba vodom iz cisterni ili crijevo za vodu.
lako čak i za djecu
Christian
može biti otporan na UV zrake i ima dug životni vijek.3. StakloStaklo je najčešći materijal za pokrivanje staklenika. To je vrlo otporan materijal i ima dug životni vijek. Međutim, staklo je skuplji od drugih materijala i može se lako razbiti.4. Mreža za sjenuMreža za sjenu može se koristiti za zaštitu biljaka od prekomjerne sunčeve svjetlosti. To je jeftiniji materijal od drugih i može se lako ukloniti kada nije potrebno.Dio IV: Dio Izgradite okvir1. Izgradite okvir od drveta ili čelika2. Okvir treba biti čvrst i stabilan3. Okvir treba biti dovoljno velik za biljke koje želite uzgajati4. Okvir treba biti dovoljno visok za omogućavanje rasta biljaka5. Okvir treba biti dovoljno širok za omogućavanje dovoljno prostora za biljkeDio V. Provjerite temperaturu1. Provjerite temperaturu u stakleniku2. Održavajte optimalnu temperaturu za biljke koje uzgajate3. Koristite termometar za praćenje temperature4. Koristite ventilatore za cirkulaciju zraka5. Koristite grijalice za održavanje temperature u hladnim danimaDio VI: Dodatno planiranje1. Planirajte zalijevanje biljaka2. Planirajte gnojidbu biljaka3. Planirajte zaštiti biljaka od štetnika4. Planirajte redovito održavanje staklenika5. Planirajte skladištenje alata i opreme za staklenikUz ove savjete, možete sami izgraditi staklenik i uštedjeti nov